Odwiedź nas również w dniach 17-22.04. w Monachium na targach BAU: Hala A4, Stoisko 307

Bezpłatna wysyłka próbek (na terenie UE)
W 100% naturalna powierzchnia kamienna
Dostępnych jest ponad 70 dekorów
Oryginał od 2002 r.
Gorąca linia +48 696 461 590.

Nasza ekologiczna obietnica w Slate-Lite


Dzięki swojej lekkości i niewielkiej grubości nasze forniry kamienne są nie tylko łatwe w obróbce i oferują wyjątkowe możliwości w pomieszczeniach i na zewnątrz, wraz z Slate-Lite decydujesz się również na przyjazną dla środowiska dekorację z kamienia! Wskaźniki emisji na drogach są wielokrotnie niższe w przypadku fornirów kamiennych Slate-Lite niż w przypadku konwencjonalnych slabów kamiennych, co skutkuje znacznie korzystniejszym bilansem ekologicznym.

Większość naszych towarów jest wysyłana do naszego magazynu centralnego drogą morską. Przy ilości substancji szkodliwych wynoszącej ok. 15,1 grama emisji CO2 na kilometr (źródło: NABU), daje to następujące przykładowe wyliczenie dla jednego z naszych kontenerów:
(Obliczenia porównawcze: droga morska Indie/Niemcy. płyta granitowa vs. Slate-Lite)

  Droga transportowa Ilość materiału (m²) Ilość materiału (kg)
Slate-Lite Kontener morski 40' 10.637 m² 26.500 kg
Płyta granitowa (2 cm) Kontener morski 40' 441 m² 26.500 kg
  Odległość (km) CO2-Emisja (g) CO2-Emisja / m²
Slate-Lite 7.500 km 3.001.125,00 282,12 g
Płyta granitowa (2 cm) 7.500 km 3.001.125,00 6.806,27 g

ok. 95% mniej CO2

Jeden arkusz kamiennego forniru Slate-Lite wytwarza podczas transportu ok. 95% mniej CO2 niż konwencjonalny gruby slab kamienny.

Oszczędzanie zasobów dzięki niskiemu zużyciu materiałówh

Ponadto, opracowany przez nas proces produkcyjny chroni również zasoby naturalne w kamieniołomach: Z materiału kamiennego jednej konwencjonalnej płyty kamiennej o grubości 2 cm, otrzymujemy 200 - 400 płyt Slate-Lite, w zależności od dekoru!

Oczywiście w naszych opakowaniach coraz częściej stawiamy na rozwiązania nadające się do recyklingu, dzięki czemu w ostatnich latach udało nam się już wielokrotnie zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych. I oczywiście będziemy kontynuować pracę nad tą ścieżką w przyszłości!

Slate-Lite sadzi drzewa!

Zależy nam na lepszym środowisku i naszym klimacie:
Cieszymy się, że mogliśmy zasadzić nasze pierwsze 100 drzew wspólnie z firmą Plant-My-Tree, która od 2007 roku realizuje w Niemczech projekty zalesiania dla ochrony klimatu.

Wszystkie drzewa Plant-My-Tree sadzone są jako zrównoważone lasy mieszane z planowanym czasem trwania projektu wynoszącym co najmniej 99 lat, dzięki czemu przez dziesięciolecia tworzone są nowe siedliska dla owadów i zwierząt, a także prowadzona jest aktywna i długoterminowa praca nad kompensacją CO2 w Niemczech.

Zrób dobrze i odzyskaj swoje pieniądze!

Ochrona zasobów naturalnych jest bliska naszym sercom i wkładamy wiele wysiłku w recykling i ponowne wykorzystanie jak największej ilości materiałów.

Z tego powodu chcielibyśmy zaoferować Państwu możliwość zwrotu próbek Slate-Lite, jeśli nie są one już Państwu potrzebne! W ten sposób możemy udostępnić Państwa próbki innym klientom i tym samym zmniejszyć ilość wyprodukowanych nowych próbek. *)

Oczywiście, zwrócimy cenę zakupu po otrzymaniu zwrotu, nienaruszonych i kompletnych próbek. Ponosisz jedynie koszty zwrotu próbek do nas.

*) Próbki muszą być całkowicie nienaruszone i nieuszkodzone, aby otrzymać zwrot pieniędzy. Zestawy próbek muszą być również kompletne, bez brakujących w zestawie dekorów. Wszystkie zwracane próbki zostaną przez nas sprawdzone pod kątem nienaruszalności i kompletności po ich otrzymaniu. Następnie skontaktujemy się z Tobą, aby wyjaśnić szczegóły zwrotu.

Zwróć do: R&D GmbH (Slate-Lite), Boschstraße 12, 53359 Rheinbach, Germany.
Jeśli to możliwe, prosimy o dołączenie do próbek numeru klienta i numeru faktury oraz odnotowanie na przesyłce zwrotu: "SAMPLE RETURN".

Kontakt z nami!